Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 2, 7, 2019

Piekielska_Sylwia

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 2, 7, 2019
Posty: 5
Punktów :   

Stanisław Piasecki

Witam serdecznie, nazywam sie Sylwia, mam 40 lat i 3 wspaniale corki. i od jakiegos czasu zajmuje sie zbieraniem rodzinnych informacji a  zaczelo sie od projektu szkolnego moich dzieci. pozbieralam informacje od moich rodzicow i ciotek o moich pradziadkach. niestety wojna zrobila swoje a i  starsze pokolenie nie bylo sklonne wspominac tamtye lata ze wzgledu jak sie domyslam traum.

Te szczatki informacj ktore mam staram sie poglebic i doszukac nowych. na Pana straonie znalazmal bialoruska liste katynska na ktorej jest moj pradziadek Stanislaw Piasecki ur 1903 lub 1905.  Wiem ze jego dzieci urodzily sie w Brzesciu, niemniej miesce zamieszkania to Nowojelnia, moze Baranowicze, moze Brzesc. Nie jest to jasne. pradziadek zostal aresztowany i zgina, jego zone zastrzelona przez rosjan w nowojelni, tesciowie z ktorymi prawdopodobnie mieszkami (Demeccy) los nie znany. dzieciom ich udal sie dostac do Polski do rodziny w czestochowie. Wiem rowniez ze siostra mojej prababci Jadwigi Piaseckiej zd Demeckiej - Anna siedziala w sowieckim wiezieniu az do amnesti w 55 moze 56 roku.

Kazda wskazowka lub informacja bede dla mnie ogromna pomoca.

Z gory dziekuje za pomoc.

Sylwia Piekielska

Offline

 

#2 5, 7, 2019

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Stanisław Piasecki

Pani Sylwio!

Znalazłem w internecie metrykę, ale nie Stanisława Piaseckiego tylko Józefa Piaseckiego. Urodzony w 1905 roku w Przedziałkach ( parafia Konin) jako syn Władysława i Antoniny. Może to jakaś rodzina. Fakt, że to inni rodzice, ale może było między nimi jakieś pokrewieństwo?

589. Piasecki  Stanisław, o. Michał, m.  Paulina, ur.
1903 (1905)  Konin,  zam.  Nowojelnia, woj.  poleskie,
żołnierz  zawodowy  -  st.  sierż.  Brześć,  aresztowany
1939 w Brześciu, więzienie Brześć, zaginiony 1939
51

https://images91.fotosik.pl/212/c143218383e8e79fmed.png

Zastanawiam się nad przeniesieniem tego wątku do innego działu, aby nie zaśmiecać forum.


Józef- Admin

Offline

 

#3 8, 7, 2019

Piekielska_Sylwia

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 2, 7, 2019
Posty: 5
Punktów :   

Re: Stanisław Piasecki

Witam, obawiam sie ze bedzie mi to trudno zweryfikowac. Ojciec Stanislawa - Michal urodzil sie w 1876, mial 4 synow. Matka Stanislwa urodzona w 1879 (z pana strony i bialoruskiej listy katynskeij wiem ze Paulina)
W sierpniu bede w Polace na wakacjach planuje odwiedzic USC i odnalesc metryke urodzin corki Stanislwa (mojej Babci Danuty po mezu Piekielskiej). Od tego zaczne.  Wyslalam rowniez email to IPN, czekam na odpowiedz.

Dzikeuje i pozdrawiam z Toronto.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.travian.pun.pl www.kozanostra.pun.pl www.priv-serwer.pun.pl www.menago92.pun.pl www.lek.pun.pl