Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 10, 7, 2012

dariusz_b

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 10, 7, 2012
Posty: 4
Punktów :   

Poszukiwanie korzeni rodu Bieganowskich

Witam Serdecznie,

bardzo proszę  o pomoc w poszukiwaniu przodkow. Moj dziadek, Jozef Bieganowski ur. 1.03.1918 w Zawały, powiat Piotrkow Trybunalski wj. Łudzkie,  ślub brał w urzędzie stanu w Parzniewicach (rodzice dziadka- Ignacy Bieganowski i Antonina Zielińska)- jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.

Offline

 

#2 10, 7, 2012

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukiwanie korzeni rodu Bieganowskich

Panie Darku!
Zakładam, że nie ma Pan żadnego doświadczenia w poszukiwaniu przodków. Co Panu doradzić na początek? Zna już Pan dane rodziców Pańskiego dziadka, to już coś. Domyślam się, że rodzice Pańskiego dziadka musieli się urodzić mniej więcej w latach 1890-95, co by oznaczało, że ich metryk należałoby szukać w Archiwum Państwowym w Piotrkowie Tryb. lub w Archiwum Archidiecezjalnym w Łodzi
90 - 458 Łódź,
ul. ks. I. Skorupki 3,
tel. (42) 66-48-719 lub 66-48-749,
e-mail: archiwum@archidiecezja.lodz.pl


Przy korespondencji z Archiwum proszę przedstawić dane osobowe i adresowe.
Na anonimy nie odpowiadamy.

Udostępnianie akt od poniedziałku do środy w godz. 10 - 14, po uzgodnieniu telefonicznym.

To tyle moich podpowiedzi na teraz. Gdyby miał Pan jeszcze jakieś pytania, służę pomocą, w miarę moich możliwości.
Pozdrawiam serdecznie
    Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 30, 7, 2013

dariusz_b

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 10, 7, 2012
Posty: 4
Punktów :   

Re: Poszukiwanie korzeni rodu Bieganowskich

Witam
po dość długim czasie odszukałem część rodziny. Najstarszy odnaleziony krewny: Dominik Bieganowski ur 1800r (ur. w Lubiatowie a zamieszkały w Cieszanowicach) syn Mariusza Bieganowskiego.

I na tych aktach utknąłem (mam wszystkie skany akt kościelnych). Z przekazów rodzinnych mam informację że rodzina wywodziła się ze szlachty (najprawdopodobniej h. Łodzia) ale nie dotarłem to danych na piśmie.
Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Offline

 

#4 10, 8, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukiwanie korzeni rodu Bieganowskich

Panie Darku!
Nie pisze Pan, gdzie znalazł Pan te informacje- w archiwum parafialnym państwowym czy gdzie indziej?  Ja szukałem Bieganowskich np. w Tekach Dworzaczka. Znalazłem najstarszy wpis z początku XVIII wieku, ale jak na razie nic nie wskazuje, że to Pańscy przodkowie. Jak Pan wie, Bieganowscy byli z herbu Łodzia, ale nie tylko.
Pytanie zasadnicze- czy Pańskim celem jest udowodnienie szlachectwa swych przodków? A może herb Łodzia ma być wskazówką czy drogowskazem w dalszych poszukiwaniach? Jeśli tak, to warto poszukać u Pana Minakowskiego ( zapewne słyszał Pan o jego wielkim projekcie).
Pozdrawiam
            Józek


Józef- Admin

Offline

 

#5 11, 8, 2013

dariusz_b

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 10, 7, 2012
Posty: 4
Punktów :   

Re: Poszukiwanie korzeni rodu Bieganowskich

Witam
w poszukiwaniach korzystam ze skanów na https://familysearch.org/.
Zależy mi na potwierdzenie szlachectwa i potwierdzeniu herbu. Jeżeli Pan pozwoli mogę podesłać odnalezione informacje na maila (dariusz_mega-pc@o2.pl).

Pozdrawiam
Dariusz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.meiera20g.pun.pl www.otservlist.pun.pl www.mpo.pun.pl www.allpc.pun.pl www.transportpw.pun.pl