Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 28, 2, 2013

formalina2905

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 28, 2, 2013
Posty: 5
Punktów :   

Poszukiwania rodziny Babci

Witam.... Słuchajcie.... Moje pytanie będzie dość trudne. Ale bardzo proszę o jakąś wskazówkę-radę.....
A więc. Moja babcia była wychowywana przez obcą kobietę-nie matkę biologiczną. Matka ją zostawiła po porodzie i zajęła się nią akuszerka-kobieta która przyjmowała poród.... Babcia nigdy nie chciała rozmawiać na ten temat. kiedyś jak na siłę chciałam z niej coś wymusić to zaczęła płakać, milczała. Mama i ciocia mówiły mi tylko że matka biologiczna przyjechała z brzuchem do otwocka. tam urodziła babcie. i potem wyjechała. Nie wiem nic tak naprawdę o tej "prababci" -nic konkretnego..... jest jakaś możliwość odnalezienia tej rodziny ? wiem że ta kobieta odnalazła babcię, gdy ta miała 18 lat. ale babcia ją olała.... podobno ta kobieta miała jeszcze dzieci. Ślubne....
Jak myślicie ? Da się coś zrobić ? jakiś ślad znaleźć ?
Bardzo bym chciała no ale jak.... Jak nawet nazwiska nie znam

Offline

 

#2 28, 2, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukiwania rodziny Babci

Witaj!
Takiej sprawy jeszcze nie miałem. Strasznie mało danych. Jedyna pewna wiadomość, to Otwock. Myśląc logicznie wypadałoby podać jakis przedział czasowy. Czy chociaż domyslasz się w jakim czasie urodziła się Twoja babcia? Ogólnie z jakimś błedem mozna to wyliczyć. Znasz date urodzenia swojej mamy, odlicz od tego minimum 20 lat i powinniśmy poznać te datę +- 5-10 lat.
Od tego trzeba by zacząć. Gdy poznamy kiedy to mniej więcej było, postaram sie znaleźć jakies spisy urodzeń Otwocka.
To tyle moich pierwszych rad. Czekam na jakieś chocby minimalne dane.
Pozdrawiam serdecznie
                    Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 1, 3, 2013

formalina2905

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 28, 2, 2013
Posty: 5
Punktów :   

Re: Poszukiwania rodziny Babci

O bardzo dziękuję za szybką odpowiedź . A więc. Rok urodzenia babci to 1931. Dane babci może też podam. Aleksandra Stefańczyk.  Jutro poszukam akt zgonu to podam dokładną datę urodzin. Pan powie szczerze. Jest jakaś szansa na odnalezienie tej rodzinki ???? Chyba się nie da za mało wiem... Tak sobie myślę, czy mogę udać się do Archiwum Urzędu Stanu Cywilnego ? może tam będzie jakiś ślad ?

Offline

 

#4 2, 3, 2013

formalina2905

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 28, 2, 2013
Posty: 5
Punktów :   

Re: Poszukiwania rodziny Babci

Witam. A więc odnalazłam akt zgonu babci. Data urodzenia 07.03.1931. W akcie widnieją dane rodziców, niestety są to dane tych co ją wychowali a więc pewnie też takie dane znajdują się w akcie urodzenia babci. Martwy punkt. Nic pewnie nie da się znaleźć.

Offline

 

#5 2, 3, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukiwania rodziny Babci

Nie, to juz jest jakiś punkt zaczepienia. Radziłbym albo napisac do USC lub pojechac tam osobiście. Babcia urodziła się w 1931 roku, to znaczy, ze jej matka urodziła się zapewne w przedziale czasowym 1905-1910 i ten okres czasu należałoby przeszukiwać. Pytanie- gdzie? Problem polega na tym, że w tamtych czasach dzieci rodziło się w domu. Porody odbierały co najwyżej akuszerki. Myslę, że takich akuszerek w Otwocku nie było wiele. Szukałbym byc może jakichs zapisów o akuszerkach, może są w archiwum jakieś zapiski na ten temat?
Tak, sprawa jest trudna, ale nie beznadziejna.
Pozdrawiam
              Józek


Józef- Admin

Offline

 

#6 4, 3, 2013

formalina2905

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 28, 2, 2013
Posty: 5
Punktów :   

Re: Poszukiwania rodziny Babci

Hmmm myśli Pan że sprawa nie jest beznadziejna ?hmmm no ale nie wiemy skąd była ta matka. Nie wiemy nic. Zapewne tylko przyjechała do Otwocka aby urodzić babcie. No tak. Babcia była urodzona w domu. Wtedy ta akuszerka "przejęła" babcie. Czyli co. Teraz mam pisać do USC. Czy może raczej do archiwum USC? Boje się że to nic nie da..... Że i tak będą dane tylko tej akuszerki i jej męża. czyli przybranych rodziców babci.... Dziękuję Panu za każdą poradę Jak coś się dowiem to dam znać
Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.szmatki.pun.pl www.lek.pun.pl www.travian.pun.pl www.priv-serwer.pun.pl www.menago92.pun.pl