Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 8, 12, 2007

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Witajcie!

Chciałbym powitać na moim forum przede wszystkim moich znajomych z Genebase, z którymi jestem już od jakiegoś czasu na nim. Jest moją ambicją stworzyć podobnie ciepłą atmosferę także tutaj. Wiem, że zawsze początki są trudne, liczę jednak na to, że z biegiem czasu będzie nas coraz więcej. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Józef- Admin

Offline

 

#2 17, 1, 2011

Mirka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 17, 1, 2011
Posty: 1
Punktów :   

Re: Witajcie!

Witam. Zaczęłam przygodę z drzewem genealogicznym w programie "MyHeritage Family Tree Builder"  Doszłam do 4 pokolenia z pomocą rodziny. Jeszcze nie miałam możliwości, a raczej potrzeby przeglądania ksiąg parafialnych. Dane które zebrałam, zebrałam na podstawie informacji rodzinnych, posiadanych dokumentów i chyba na tym koniec. Utknęłam w miejscu gdzie moja prababcia wzięła ślub z Polakiem na terenie Niemiec i nie mam pomysłu jak dalej szukać. Poza tym zgromadzone przeze mnie dane też nie są kompletne.Liczę na to,że niedaleko mojego miejsca zamieszkania żyła, czy rodziła się część rodziny i będę mogła sama poszukać w księgach metrykalnych (o ile będę umiała je sama odczytać). I tak zastanawiając się co dalej mam robić trafiłam na Waszą stronę.Co prawda czytając Wasza stronę wydało mi się to wszystko bardzo skomplikowane,ale biorę poprawkę na późna porę dnia, a raczej nocy. Spróbuję mimo wszystko zrozumieć co tu jest napisane w ciągu tygodnia, a w razie problemów będę zadawała pewnie mnóstwo pytań. Z komputerem jestem obeznana a tyle ile każdy zwykły użytkownik, wobec czego 10 razy muszę poczytać zanim coś zrobię ( a i tak czasami pomylę). Najbardziej liczę na pomoc w podpowiedziach jak przenieść zgromadzone informacje do Was i jak mam dalej szukać. I najprawdopodobniej będę musiała skorzystać z porad, albo nawet pomocy w poszukiwaniu przez fachowców pomagających w tworzeniu tej strony. Bardzo liczę na Waszą pomoc.

Offline

 

#3 17, 1, 2011

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Witajcie!

Witam na naszym forum!
Naturalnie, może Pani zwrócić się do nas o pomoc. Ja równiez mam swoje drzewo w tym programie, tyle tylko, że po ostatnich perturbacjach z ograniczeniami i wprowadzeniem premium, czyli odpłatności, rezygnuję z niego na rzecz podobnego programu Mundia.com. Polecałbym tez założenie całkowicie darmowego drzewa na portalu Genebase. Odnośnie poszukiwań- proszę opisać swoje problemy, postaramy się w miarę naszych możliwości, pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
                  Józek:)


Józef- Admin

Offline

 

#4 9, 10, 2013

 Adam-No

aktywny użytkownik

Skąd: Würzburg / Niemcy
Zarejestrowany: 9, 10, 2013
Posty: 6
Punktów :   
WWW

Re: Witajcie!

Witam Srdecznie. Moja „zabawa“ w genealoga zaczęła się w 1991 roku kiedy znalazłem akty zgonu moich dziadków a rodziców mojej mamy. Czytając wpisane tam imiona ich rodziców zacząłem zastanawiać się kim byli ich rodzice. I tak zaczęły się pytania i robienie notatek.
Prawdziwa przygoda z genealogią rozpoczęła się parę lat temu kiedy na stronie „moikrewni.pl” założyłem swoje pierwsze drzewo rodzinne. Niestety strona ta została wchłonięta przez „myheritage”. Najwięcej trudności sprawia mi odnalezienie aktu urodzenia mojego dziadka Adama Nowickiego urodzonego  w lutym 1884 r. w Kozłowie Szlacheckim. Wiadomo mi jest że jego matka miała na imię Anna. Mail wysłany do biura parafialnego przy kościele św. Mikołaja, biskupa w Kozłowie Szlacheckim z zapytaniem gdzie były odnotowywane chrzty, śluby i przypadki śmierci w tamtym okresie pozostał bez odpowiedzi.
Liczę na podpowiedzi i ewentualną pomoc w zakresie poszukiwań, co, gdzie i jak.
Pozdrawiam
Adam Nowicki


Czas bezpowrotnie przemija - Wspomnienia pozostają

Offline

 

#5 21, 1, 2015

 kuzynn

zaawansowany użytkownik

Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 21, 1, 2015
Posty: 12
Punktów :   

Re: Witajcie!

Witam serdecznie założyciela forum i wszystkich użytkowników.  Mam nadzieję że wątek o Żebrowskich z ziemi różańskiej się rozwinie.
Krzysztof Żebrowski Ostrołęka.
Korzystam z Genebase, MyHeritage Family Tree Builder->  no i tu troszkę efektów.
http://www.myheritage.pl/site-179501942 … -%C5%BCebr

Offline

 

#6 25, 1, 2015

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Witajcie!

Panie Krzysztofie!
Moje forum ma niecałe 200 członków, a to raczej niewiele. Z tej liczby zaledwie garstka to aktywni użytkownicy. Piszę te słowa w nadziei, ze nie zniechęci się Pan czasowym zastojem w Pańskim temacie. Naturalnie, trzeba mieć nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto jak i Pan, poszukuje tych samych przodków lub ma wiedzę na ten temat.
Pozdrawiam ciepło
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#7 7, 6, 2016

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Witajcie!

Drodzy Państwo!
Bardzo cieszę się, że jesteście integralną częścią naszej genealogicznej społeczności. Jest jednak kilka rzeczy które mnie trochę martwią. Piszecie na forum o swoich poszukiwaniach czy też prosicie o pokierowanie swoimi poszukiwaniami, aby uzyskać to, czego się spodziewacie.
W miarę moich skromnych możliwości czasowych i własnej wiedzy, staram się Wam pomagać. Zatrzymam się przy pomocy. Nie lubię gdy ktoś z Was prosi mnie o pomoc, ja tej pomocy udzielam lub proszę o dodatkowe informacje i...kontakt się urywa, nie odzywacie się tygodniami! To jest spory problem, gdyż wolałbym odpowiadać na bieżąco a nie wyczekiwać na Waszą odpowiedź. Tak więc mam do Was prośbę- jeżeli prosicie o pomoc, to starajcie się trzymać rękę na pulsie i odpowiadajcie w miarę możliwości względnie szybko. To chyba nie są wygórowane żądania.
Staram się aby nasza baza danych była coraz większa i aby forumowa pomoc nie dotyczyła tylko pomocy konkretnym osobom. Chciałbym dać Wam zamiast ryby, wędkę. Na pewno wielu z Was odczuwa satysfakcję z tego, że po uzyskaniu porady czy niewielkiej pomocy, sami potraficie znaleźć to czego szukacie!
O to właśnie mi chodzi, aby jak najwięcej z Was w miarę samodzielnie potrafiło poruszać się w tej skomplikowanej materii, jaką jest genealogia.
Jak zawsze służę pomocą i chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam ciepło
Józek- Wasz Admin


Józef- Admin

Offline

 

#8 2, 7, 2019

Piekielska_Sylwia

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 2, 7, 2019
Posty: 5
Punktów :   

Re: Witajcie!

Panie Jozefie,   bede rowniez przegladac forum regularnie.

Offline

 

#9 2, 7, 2019

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Witajcie!

Witam Pani Sylwio!
Widzę, że Pani problem jest nietuzinkowy, z gatunku tych bardziej skomplikowanych. Zastanawiam się jak Pani pomóc. Przede wszystkim warto byłoby ustalić gdzie mógł się urodzić faktycznie. Dobrze byłoby znaleźć oryginał białoruskiej listy katyńskiej, może tam być więcej danych. Zbadam to za jakiś czas, na razie jestem zbyt zajęty.
Co dalej, to jeszcze zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie
Józek
Ps. Proszę nie podawać adresu swej poczty mailowej, mam ją w Pani karcie rejestracji. Nie podajemy adresu pocztu ze względu na boty reklamowe i hakerów.


Józef- Admin

Offline

 

#10 3, 7, 2019

Piekielska_Sylwia

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 2, 7, 2019
Posty: 5
Punktów :   

Re: Witajcie!

Panie Jozefie jest Pan wielki! Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz, bardzo to pocieszajace bo jestem dosc osamotniona w moich poszukiwaniach   Bede dalej drazyc temat narazie wsrod rodziny. Dziekuje i pozdrawiam serdecznie.

Offline

 

#11 3, 7, 2019

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Witajcie!

Na razie nie zrobiłem jeszcze nic wielkiego. Próbowała Pani dowiedzieć się czegoś przez IPN? warto spróbowac. Odnośnie miejsca urodzenia Pani pradziadka- podany jest Konin. Próbowałem znaleźć Konin w tamtych stronach. A może chodzi o Konin ten w centrum Polski?
Pozdrawiam serdecznie
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#12 4, 7, 2019

Piekielska_Sylwia

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 2, 7, 2019
Posty: 5
Punktów :   

Re: Witajcie!

Konin potwierdzil syn Stanislawa, moj wuj Zdzislaw Piasecki, niemniej wujek niezyje juz od lat i tylko moge zgadywac ktory to Konin. Skontaktuje sie z IPN.
Sylwia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.priv-serwer.pun.pl www.szmatki.pun.pl www.kozanostra.pun.pl www.lek.pun.pl www.menago92.pun.pl