Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 10, 12, 2007

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

O krajobrazach.

Nie mogę na razie uporać się z wklejaniem zdjęć do postów, dlatego tez odsyłam was do "Galerii", gdzie umieściłem kilka ciekawych fotografii wraz opisami. Za niedogodność przepraszam.


Józef- Admin

Offline

 

#2 11, 12, 2007

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: O krajobrazach.

Każdy z nas ma na pewno jakieś ciekawe zdjęcia, być może jakieś opisy na temat swoich miejscowości. Czekam na propozycje i zdjęcia.


Józef- Admin

Offline

 

#3 4, 1, 2008

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: O krajobrazach.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie- sami nie wiecie, co posiadacie". To powiedzenie niewątpliwie oddaje stan naszej wiedzy na temat dawnych zabytków, ciekawych miejsc,  niegdyś historycznych o których mało kto wie. Np. w mojej najbliższej okolicy jest takie urocze jeziorko, otoczone ze wszystkich stron lasami, zwane "Zacisze". Okazało się później ( w trakcie moich badań nad ta okolicą), że przed wojną to jezioro nazywało się Schentesee. Był to dosyć spory ośrodek wypoczynkowy, skoro zbudowana była tam restauracja, przystań dla wodniaków. Była nawet plaża. Dzisiaj po restauracji pozostały jedynie fundamenty, po plaży nie ma nawet śladu, a  okolica wokół jeziora wygląda jak rezerwat przyrody. Podobno to miejsce bardzo chwalą sobie wędkarze. Faktycznie, zawsze panuje tu cisza i spokój. Wydaje mi się, że nazwa jeziora jest adekwatna do nastroju i klimatu jaki tam panuje. I może niech tak pozostanie...


Józef- Admin

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pyrzyce.pun.pl www.magia-ksiazek.pun.pl www.laptoptbakugan.pun.pl www.rksursus.pun.pl www.narutoninjagra.pun.pl