Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 11, 8, 2018

martaglogow

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 11, 8, 2018
Posty: 5
Punktów :   

Poszukuję przodków

Witam poszukuję przodków z dzisiejszej Białorusi ; Bierbasz,Biwojna,Cholewiński Wanisławczyk Krzyżanowski, Wojna,Rekstin mieszkali miasta Nowogródek,Słonim,Bierbasze,Mir,Mochy,Stołpce,Pałubeczki,Pietruski

Offline

 

#2 11, 8, 2018

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję przodków

Witam na moim skromnym forum!
Mogłaby Pani dodać trochę szczegółów, bo informacja o tej treści nie za wiele mówi. Jakieś daty, więcej szczegółów po prostu. Mam trochę znajomych, którzy tam jeżdżą, może coś wymyślimy wspólnie.
Pozdrawiam serdecznie
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 11, 9, 2019

martaglogow

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 11, 8, 2018
Posty: 5
Punktów :   

Re: Poszukuję przodków

Witam bierbasze pochodzą z miejscowości o tej samej mies owosci poszukuje wszelkich info herb korab, lelewit mieszkali stołpce innica repki

Offline

 

#4 11, 9, 2019

martaglogow

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 11, 8, 2018
Posty: 5
Punktów :   

Re: Poszukuję przodków

Również poszukuje pozostałych nazwisk te same okolice i miejscowości oraz repki miejscowość tam mieszkali wanislawczyk

Offline

 

#5 13, 9, 2019

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję przodków

Witam Panią!
Trochę mało mam informacji od Pani. Nie wiem jak bardzo jest Pani zaawansowana genealogicznie, ale radziłbym najpierw określić te miejscowości według przynależności do konkretnych parafii.
Wiadomo, że z tych miejscowości parafiami były: Nowogródek, Słonim, Mir, Stołpce. Dla pozostałych trzeba ustalić parafie i dopiero szukać.
Gros metryk dostępnych jest na www.familysearch.org, jednakże trzeba mieć tam założone konto i szukać. Niestety, innego sposobu nie ma, jak tylko mozolne przeszukiwanie poszczególnych roczników. Gdyby podała Pani chociaż ogólnie lata które Panią interesują, byłoby to sporym ułatwieniem.
W miarę możliwości postaram się Pani jakoś pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#6 13, 9, 2019

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję przodków

Okazuje się, że w Genetece na stronie http://geneteka.genealodzy.pl/index.php … dertable=ljest sporo metryk dotyczących rodziny Bierbasz ( Birbasz), ale niestety, tylko z przełomu XVIII/XIX wiek.
Oto przykład metryki urodzenia Adama Birbasza, syna Kazimierza i Elzbiety, ur. 08.10.1797 roku w Birbaszach.

https://images91.fotosik.pl/249/95f01bab19204abamed.png

Dalej mamy zapisy o rodzinie Biwojno z parafii Wawiórka ( dwa akty ślubu), bardzo dużo Cholewińskich ale z parafii głównie Wawiórka, z kolei rodzina Krzyżanowskich występuje z parafii Mir z miejscowości Wielkie Sioło.
Stąd wniosek, że jest sporo metryk.
Pozdrawiam
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#7 9, 12, 2019

martaglogow

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 11, 8, 2018
Posty: 5
Punktów :   

Re: Poszukuję przodków

Witam
Tak mam mało informacji moja babcia z domu Bierbasz Juchnowicz miejscowość w której urodziła się i mieszkała to Bierbasze Stołpce też tam mieszkała jej mama z domu Cholewińska nie mam żadnych starych dokumentów tylko kilka po babci akt ur i zgonu babci i prababci prababcia urodziła się Innica
I chyba nie umiem szukać patrząc na innych gdzieś znajdują stare dokumenty

Offline

 

#8 9, 12, 2019

martaglogow

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 11, 8, 2018
Posty: 5
Punktów :   

Re: Poszukuję przodków

Nazwisko Biwojna to od dziadka strony jego mama z domu Biwojna ale nigdzie nie ma i chyba będzie Biwojno

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.maxiv.pun.pl www.naruto-country.pun.pl www.architektura2008.pun.pl www.laptoptbakugan.pun.pl www.great-anime.pun.pl