Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 15, 7, 2008

Marcin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 15, 7, 2008
Posty: 1
Punktów :   

Moje poszukiwania...

Witam!
Szukam korzeni mojej rodziny. Moje nazwisko brzmi Marynicz. Mój dziadek od strony taty pochodzi z Narola , a babcia z Łucka (Ukraina). Bardzo mnie zainteresowało tworzenie drzewa genealogicznego, i bardzo chciałbym dojść jak najdalej, lecz nie wiem jak to zrobić . Szukałem już na internecie i niestety nic nie znalazłem. Jeżeli ktoś ma lub zna jakieś informacje o mojej rodzinie bardzo bym prosił o odpowiedź. Jeżeli ktoś zna jakieś strony z takimi informacjami , bardzo bym chciał żeby ktoś mi je podał.

Ostatnio edytowany przez Marcin (15, 7, 2008 )

Offline

 

#2 16, 7, 2008

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Moje poszukiwania...

Drogi Marcinie!
Jest wiele programów do budowania drzewa. Najprostszy z nich to chyba MOI KREWNI i na nim radziłbym ci na razie oprzeć swe poszukiwania. W tej chwili nie mam za bardzo czasu na konkretną odpowiedź, obiecuję, że jutro ci pomogę znaleźć coś sensownego. Poza tym pomogę ci trochę nauczyć  poruszać się w genealogicznym światku. A nie jest to proste, zapewniam cię! Ale ja tez kiedyś byłem debiutantem. Każdy przez to przeszedł. Taka moja pierwsza porada- zbierz wszelkie informacje na temat twoich dziadków, pradziadków. Jeśli masz taką możliwość. Popytaj w rodzinie, wśród jej najstarszych członków. Może sobie coś przypomną? Ważne też są daty- uściślij jeśli możesz- w jakim okresie czasu żyli twoi dziadkowie, czy masz dane ich urodzeń czy śmierci? To bardzo ważne. Spróbuj to zdobyć. To tyle moich wstępnych uwag. Jutro obiecuję pomóc bardziej merytorycznie. Dziękuję za akces do mojego forum. Jest na razie skromne, ale jeszcze się rozbuduje. Pozdrawiam serdecznie
                    Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 17, 7, 2008

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Moje poszukiwania...

Marcinie!
Z tego , co zdążyłem zauważyć, to nie jesteś aż takim nowicjuszem, skoro znalazłeś nawet praprapradziadka. To jest coś, o czym mogę na razie marzyć. Ja znam w tej chwili tylko pradziadka. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale opublikowałem niedawno listę programów do tworzenia drzewa genealogicznego. Myślę, że coś możesz tu wybrać. Sprawa następna- musiałbyś poszukać w bazie PRADZIAD lub w archiwum AGAD danych w którym archiwum możesz znaleźć interesujące ciebie dane. Nie jest to proste, gdyż do dzisiaj jest spory chaos w dostępie do metryk naszych przodków. No, ale kto nie szuka, ten nie znajdzie. To tyle na chwile obecną. Gdybyś miał jakieś pytania, służę pomocą, w miarę mojego skromnego czasu.
Pozdrawiam
                     Józek


Józef- Admin

Offline

 

#4 18, 7, 2008

cisowianka20

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 18, 7, 2008
Posty: 3
Punktów :   

Re: Moje poszukiwania...

szukam informacje o rodzinie Gleinert, Kryzel -> od strony ojca
od strony mamy Labudda i Aniołkowscy

mam drzewo genealogicznego rodziny Gleinert -> najbliższa rodzinna
chcę dojść jak najdalej

Offline

 

#5 18, 7, 2008

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Moje poszukiwania...

Droga Cisowianko!
Mam taką prośbę, nim w czymkolwiek ci pomogę- skonkretyzuj swoje poszukiwania. To znaczy , napisz mi gdzie mogły ewentualnie mieszkać osoby przez ciebie poszukiwane, w jakim okresie czasu mieszkały (w jakich latach, chociaż mniej więcej). Dobrze byłoby, gdybyś podała też swoje imię, to znakomicie ułatwia kontakty. Kolejna prośba- czy można gdzieś zobaczyć twoje drzewo genealogiczne, aby móc się zorientować, kogo szukasz. To tyle moich wstępnych uwag, chyba się nimi nie zraziłaś. Po prostu każde poszukiwania muszą być podawane wg jakiegoś planu, porządku, myślę, że rozumiesz o co mi chodzi.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kontakt
                  Józek


Józef- Admin

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.quovadis.pun.pl www.czarnymt2.pun.pl www.thelionkingforum.pun.pl www.biotech09.pun.pl www.tm.pun.pl