Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 26, 1, 2014

emeryt

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 26, 1, 2014
Posty: 1
Punktów :   

Poszukuję

Prośba o pomoc
Poszukuję małżeństwa Józef Pażdziernik i Maria Buczyk .
Małżeństwo to mieszkało w parafii Bircza powiat Przemyśl. Nie jestem w stanie ustalić skąd przybyli w/g rodzinnych opowieści to gdzieś z Mazowsza . W 1856r rodzi się syn Jan Październik /gdzie ?/ i umiera w parafii Bircza 1935r mając 79 lat. Poszukiwania prowadziłem w USC Bircza oraz zlecałem kwerendę w AP Przemyśl ,ale bez żadnych rezultatów. Może ktoś z państwa przeglądając archiwa spotka się z tym nazwiskiem /Październik/ to proszę o informację. Z Internetu dane są mi znane.

Pozdrawiam
Marian

Offline

 

#2 22, 2, 2014

ewazimnoch

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 22, 2, 2014
Posty: 3
Punktów :   

Re: Poszukuję

Witam
Szukam informacji na temat ojca mojego męża.Nazywał się Kazimierz Zimnoch ur. w 1902 w miejscowości Jeziory.Tyle poszukiwań i nic może tu ktoś mi coś podpowie na temat jego osoby jego rodziców , rodzeństwa jego repatriacji.Jego pierwszą żoną była Marianna Kolendo ,mój mąż jest sy
nem z drugiej żony.Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
       
      Pozdrawiam

Offline

 

#3 22, 2, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję

Droga Pani Ewo!
Jak mam pomóc Pani, jeżeli informacje podane przez Panią są tak enigmatyczne? Prosiłbym o więcej szczegółów. Miejscowości Jeziory było bardzo dużo.
Jest możliwość pomocy Pani, ale proszę o więcej informacji.
Pozdrawiam ciepło
       Józek


Józef- Admin

Offline

 

#4 23, 2, 2014

ewazimnoch

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 22, 2, 2014
Posty: 3
Punktów :   

Re: Poszukuję

Witam

Nie wiedziałam ze miejscowosci o nazwie Jeziory było kilka.Otóż na akcie zgonu jest data ur.02.02.1902 miejscowość Jeziora.Ojciec-Paweł Zimnoch,

matka-Weronika.I to tyle z aktu zgonu.Posiadamy zaświadczenie w którym pisze;Kazimierz Z.znajduje się na stanie osobowym w charakterze technika budowlanego......m.Grodno.Zaświadczenie to było potrzebne do przedłożenia w Radzie Wiejskiej w Jeziory/obecna nazwa Oziory/.
Jest tutaj data 27.12.1944 wg.mnie to data wydania tego dokumentu.
w jednej z książek napisano ,że w 1941 nastąpiły dalsze deportacje-m.in.rodziny zimnochów z Kańczatki z ul.Tartacznej i przewieziono ich do Skidla.Dalej pisze że w 1945 z terenu Jezior dawnej Polski emigrowali Zimnochowie;Kazimierz-Aleksander,Marianna/pierwsza żona/,i córki-Anna,Teresa,Ludwika.
Na innym zaś zaświadczeniu na prawo ewakuacji do Polski Nr.1869.........K.Zimnoch s.Pawła,ur.w 1902,miejsce ur.Jeziory,ostatnie miejsce zamieszknia Grodno ,Howra 3 ewakuuje się do Sokulki.... .Z nim udaje się rodzina  z pierwszego małżeństwa..
Zam.w Sokulce przy ul.Kresowej 57 L.P.ks.ew.142/230.Wymeldowanie do Wrocławia 08.03.1946.
Archiwum państwowe w Białymstoku napisało; K.Z.s.Pawła,ur.1902,zawód - robotnik,data przybycia 04.03.1946,przybył z Grodna,osiedlił się w Olsztynie.I to tyle.
Mamy też zdjęcie K.Zimnoch podpisane K.Z.na swoim motorowerze na Kańczatce . Jeziory 1938.
Ożenił się w 1927r. z Marianną Kolendo/pierwsza żona/.
To tyle.Może to chaotycznie napisane ,ale sama gubię się wtych dokumentach.Przepraszam,ale mam nadzieję że Pan sobie będzie umiał to poukładać.Rodzina mojego męża nic więcej nie wie i nie ma.Rodzina z pierwszego małżeństwa traktuje ten temat jako temat tabu.
To ja z mężem zaczęliśmy sie tym interesować.Pisaliśmy do urzędów PUR,archiwów,ale żadnej informacji.Kazimierz Zimnoch zapadł się pod ziemie.

Pozdrawiam         ewazimnoch

Offline

 

#5 26, 2, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję

Panio Ewo!
Trochę poszukałem informacji o Pani problemie i cóż się okazuje? Jedyne miejsce gdzie można cokolwiek znaleźć to  Archiwum Archidiecezjalne W Białymstoku. W Dziale Metrycznym znajdują się 92 księgi z Dekanatu Grodno z lat 1865 - 1937. W nich też jest parafia Jeziory. I to tam należałoby szukać.
Niestety, sam tego zrobić nie mogę, gdyż nie prowadzę zawodowo usług genealogicznych. Musiałaby Pani tam napisać lub najlepiej gdyby Pani zadzwoniła i umówiła się na wizytę. Podaję Pani namiary:
tel. Kierownik Archiwum Metrycznego: 85 - 732 40 51

e-mail archiwum: lp.laibihcra@baa

Archiwum Metryczne udostępnia księgi do poszukiwań dla celów genealogicznych w czwartki i piątki w godz. 9.30-12.00 po uprzednim kontakcie telefonicznym. Ponadto nieodzowna jest znajomość języka rosyjskiego, gdyż wiele metryk jest spisanych w tym języku. W poszukiwaniach genealogicznych można korzystać z ksiąg metrycznych z lat 1865-1911 (starszych ksiąg Archiwum Metryczne nie posiada, nowszych nie udostępnia z racji na ochronę danych osobowych).

Mam nadzieję, że chociaż w ten sposób Pani pomogłem.
Pozdrawiam serdecznie
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#6 27, 2, 2014

ewazimnoch

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 22, 2, 2014
Posty: 3
Punktów :   

Re: Poszukuję

Witam

Dziękuję za te informacje.Jest to dla mnie bardzo dużo.
Nowy wątek poszukiwań i nowe chęci.
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.1gbteam.pun.pl www.avilla.pun.pl www.lexus.pun.pl www.skoneyface.pun.pl www.yaoirpg.pun.pl